Menü
Sıkça Sorulan Sorular

Üyelik paketinizi seçin

Üyelik ödemenizi yapın ve eğitimlerinizi alın

Mağazanızı oluşturun ve Alibaba.com ile ihracata başlayın

Alibaba.com ödemeleri, TL olarak havale ya da sanal pos sistemi üzerinden kredi kartı ile yapılmaktadır.

Alibaba.com üyelikleri, hesap aktivasyonunun tamamlandığı gün başlayarak 12 ay süre ile geçerlidir.

Hesap aktivasyonu süreci aşağıdaki gibidir;

  • Seçilen paket ödemesi Öykü Global'e TL olarak yapılır
  • Aynı gün ödeme Alibaba.com Çin hesabına iletilir (Bu işlem yurt dışı banka işlemidir ve ortalama 3-4 iş günü sürmektedir.)
  • Ödemenin hesaba geçtiği gün, operasyon departmanımız tarafından sizden istenecek bilgiler ile sistem üzerinden online aktivasyon işlemleri yapılır (Yapılan işlem sonrası Alibaba.com'un değerlendirme ve onay süresi ortalama 3-4 iş günüdür)
  • Tüm bu işlemler operasyon departmanımız tarafından tamamlandıktan sonra mağazanız ürün ve bilgi girişine hazır hale gelmektedir. 

Hayır, Alibaba.com için herhangi bir entegrasyon programı yok. Mağazanız ile ilgili tüm işlemleri Alibaba.com kendi paneli olan ''My Alibaba'' üzerinden yapabilirsiniz.

Firmanızın online onay süreci tamamlandıktan sonra, operasyon departmanımız sizinle iletişime geçerek hesap açılışı sonrası 30 adete kadar ürün yükleme, firma bilgilerinizin sisteme girilmesi ve web sitenizin entegrasyonu işlemlerini tamamlayacaktır. 

Hayır, ücretsiz hesap üzerinden herhangi bir ürün satış işlemi yapılamıyor.

Numune gönderimlerini son tüketici ile yapılacak anlaşma doğrultusunda tüketici ödemeli ya da satıcı ödemeli olacak şekilde gönderebilirsiniz. 

Öykü Global olarak, istenen numune ve ürünlerin en uygun anlaşmalı partner firmalarımız aracılığı ile gönderiminizi sağlıyoruz.

Satış sonrası gümrük ve lojistik işlemleri ihracat mantığıyla son tüketici ve satıcı firma arasında yapılan anlaşma doğrultusunda yapılabilmektedir. Bu süreçte işlemlerin tamamını satıcı ya da son tüketici üstlenerek yapabilir. 

Öykü Lojistik olarak gümrük ve lojistik süreçlerinde bünyemizde bulunan geniş deniz, hava ve karayolu lojistik ağımız ile dünyanın her yerine gönderimlerinizi sağlıyoruz.

Ek olarak, tecrübeli müşavir kadromuz ve uzman müşteri temsilcilerimiz ile gümrükleme süreçlerinin en kısa sürede ve sorunsuz şekilde sonuçlanmasını sağlıyoruz.

ALIBABA.COM’A HEMEN ÜYE OLUN

Dünyanın en büyük B2B e-ticaret platformu olan Alibaba.com, üretici ve kobilerin ürünlerini yeni pazarlara sunmasını ve en güvenli şekilde tüketicilere ulaşmasını sağlıyor. Siz de bu fırsatlardan yararlanmak ve ürünlerinizi tüm dünyaya tanıtmak için hemen başvurun!